Różnice pomiędzy karniszami podwójnymi, a pojedynczymi

Karnisze są elementem wyposażenia wnętrz, który obecnie jest widoczny niemalże w każdym domu. Nic w tym dziwnego – są one bardzo użyteczne na co dzień, ponieważ pozwalają na zawieszenie firan lub zasłon, które dają nam trochę prywatności, a także prezentują się bardzo ciekawie jeśli mowa o ich wyglądzie. Jednak jako że element ten pełni głównie rolę praktyczną, dostępny jest w różnych rodzajach, dzięki którym możliwe jest dostosowanie karnisza do swoich potrzeb. Obecnie najbardziej znane są karnisze podwójne i pojedyncze. Czym one się od siebie różnią?

karnisze metalowe

Pierwsze z nich, czyli karnisze metalowe podwójne, zbudowane są z dwóch drążków, z których jeden służy do zawieszania firan, a drugi do zasłon. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które stanowczo ułatwia życie wielu osób. Karnisze podwójne dzięki takiej budowie pozwalają na łatwe ściąganie danego materiału. Oznacza to, że w przypadku prania lub chęci zmiany wystroju nie trzeba przesuwać firan lub zasłon, aby zdjąć któryś z elementów. Przesuwanie tekstyliów jest również łatwiejsze w tym przypadku. Nie są to jednak jedyne plusy. Karnisze podwójne pozwalają na uzyskanie o wiele ciekawszego i bardziej interesującego wyglądu. Ich budowa daje możliwość stworzenie efektu trójwymiarowości.

Z kolei karnisze metalowe pojedyncze różnią się od podwójnych tym, że posiadają tylko jeden drążek do zawieszania tekstyliów. Są zatem o wiele lepszym i bardziej standardowym wyborem w przypadku osób, które na oknach zawieszają tylko jeden z materiałów – zasłony lub firany. W takiej sytuacji nie ma konieczności zakupu karniszu podwójnego, na którym jeden drążek będzie pusty. Karnisze pojedyncze są częściej stosowane w przypadkach, gdy domownicy posiadają nowoczesne rolety lub żaluzje, które wystarczająco osłaniają okno przez sąsiadami, a zasłony używają tylko po to, aby nadać wnętrzu większej estetyki. Nie oznacza to jednak, że są rzadziej wybierane – wręcz przeciwnie, cieszą się dużą popularnością na rynku.

Podsumowując, karnisze pojedyncze i podwójne różnią się od siebie tylko i wyłącznie dodatkowym drążkiem. Oprócz tego wykonane są z tego samego materiału i są tak samo solidne i trwałe. Warto jednak przed wyborem jednego z nich dobrze przemyśleć decyzję. Kupując karnisz pojedynczy można sobie pozwolić tylko na zawieszenie zasłony lub firany, podczas gdy przy zakupie karnisza podwójnego istnieje możliwość powieszenia obu materiałów. Dobrze zatem spojrzeć na zakup pod względem nie tylko teraźniejszego wyboru, ale również możliwości zmiany zdania w przyszłości.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos