Charakterystyka mini karniszy

Choć karnisz kojarzy się głównie z dekoracją i osłoną całej powierzchni okien, w dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania, które pozwalają także na zupełnie inne, oryginalne zastosowanie tych elementów. Do tego celu służą nowoczesne rodzaje karniszy, dostępne na rynku – karnisze mini. Ich wygląd, przeznaczenie oraz cena są o wiele inne niż w przypadku standardowych elementów tego typu, dlatego dzisiaj przyjrzymy się dokładnie ich cechom charakterystycznym.

mini karnisz

Mini karnisze różnią się od zwykłych karniszy głównie swoim rozmiarem. Tak jak mówi nazwa, są one mini wersją standardowych karniszy metalowych, które mocowane są do sufitu lub ściany. Osiągają one średnio od czterdziestu do osiemdziesięciu centymetrów, nadając się tym samym idealnie do okien o różnych rozmiarach. Łatwo zauważyć, że w takim przypadku nie zakrywają one całej powierzchni okien i nie nadają się do powieszenia dużej rozmiarów firany. Właśnie dlatego kolejną ich cechą charakterystyczną jest to, że są one głównie przeznaczone do zazdrostek. Mini karnisze zawieszane są w połowie okna lub jego dolnej części, na które wieszane są małe zasłony. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w szczególności u osób mieszkających w domkach, gdzie firanki wieszane są w kuchni. Taki sposób zawieszania firan kojarzy się głównie z wiejskim klimatem, jednak świetnie sprawdza się także w przypadku nowoczesnych mieszkań, głównie ze względu na duży wybór wśród zazdrostek. Z metodą zawieszania związany jest także charakterystyczny montaż, który cechuje te karnisze. Ze względu na podaną wcześniej metodę wieszania, karnisze montowane są na oknie i to tylko na jednym. Nie sięgają one przez powierzchnię obu okien, w związku z tym konieczne jest zamontowanie ich osobno na oba okna. Często jednak sprawia to, że korzystanie z tego typu karniszy jest o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Mini karnisze to także tanie karnisze. W przeciwieństwie do standardowych rozmiarów karniszy są one dostępne w o wiele niższych i bardziej atrakcyjnych cenach. Dobrej jakości karnisze tego typu można otrzymać już za czterdzieści złotych za najmniejszy rozmiar.

Dla tych którzy nie uważają jednak tego sposobu ozdoby i osłony okna za ciekawy, lepszym wyborem mogą być karnisze metalowe podwójne i pojedyncze. Karnisz metalowy pojedynczy jest elementem, który od dawna króluje na rynku, jednak karnisz metalowy podwójny częściej spotykany jest tylko w nowoczesnych mieszkaniach i domach. Warto zatem zapoznać się z ofertą naszego sklepu w celu zakupu jednego z nich.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos