Zakup ogrodowej huśtawki - jakie cechy liczą się najbardziej?

Wiosna i lato dla większości osób kojarzą się z czasem odpoczynku i relaksu we własnym ogrodzie, na tarasie lub przy basenie. Domowe zacisze pozwala na spędzenie przyjemnie czasu z książką na leżaku lub z rodziną przy obiedzie na świeżym powietrzu. Jako, że w tym okresie większość wolnego czasu spędza się na dworze, warto jest wyposażyć się w kilka mebli zewnętrznych. Jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów tego typu jest huśtawka ogrodowa. Po czym jednak poznać dobrą huśtawkę i jak dostosować jej wybór do swojego ogrodu?

Huśtawki ogrodowe są idealnym miejscem do wypoczynku zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki ich budowie możliwe jest wykorzystanie ich na różny sposób – jako miejsca na popołudniową drzemkę, strefę zabawy dla najmłodszych czy też główny punkt spotkań towarzyskich. Zanim jednak zakupi się huśtawkę do swojego ogrodu, warto zwrócić uwagę na kilka jej cech.

Pierwszą z nich jest jej wielkość. Huśtawki ogrodowe do kupienia w sklepach dostępne są w różnych rozmiarach. Najczęściej spotykane są jednak huśtawki 3- lub 4-osobowe, które idealnie nadają się do domu dla trzyosobowej lub pięcioosobowej rodziny. Biorąc pod uwagę wielkość huśtawki należy jednak zwrócić uwagę także na rozmiar ogrodu. Jeśli ogród jest mały, a miejsca w nim wystarcza jedynie na skromny stolik z krzesłami, lepiej zakupić huśtawkę 2-osobową. W ten sposób nie przytłoczy się wyglądu ogrodu.

hustawka ogrodowa

Przed wyborem huśtawki warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest zbudowana. W wielu ogrodach można spotkać się z rustykalnymi, drewnianymi huśtawkami, jednak największą popularnością cieszą się huśtawki ogrodowe metalowe. Ten rodzaj huśtawek jest bardzo stabilny i wytrzymały, dzięki czemu nie trzeba martwić się tym, że przewróci się ona pod wpływem dużego wiatru lub ciężaru. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne w razie deszczu wystarczy tylko zakryć dach i siedzisko huśtawki, aby nie zmokły i gdy tylko wyjdzie słońce można ponownie cieszyć się jej używaniem.

Ponadto, każda huśtawka ogrodowa metalowa wyposażona jest w miękkie poduszki, które dają komfort podczas popołudniowej drzemki lub relaksowania się z ulubionym koktajlem.

Jak wiadomo, okres odświeżania wyglądu swojego ogrodu wiąże się nie tylko z zakupem nowej huśtawki lub mebli ogrodowych, ale także tworzeniem nowych przestrzeni i miejsc na odpoczywanie, grillowanie czy też sadzenie roślin. W związku z tym zachęcamy do przejrzenia oferty naszego sklepu i zakupu dodatkowych elementów, które ułatwią zorganizowanie ogrodu. Dobra betoniarka przyda się w każdym domu.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos