Zalety rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc od lat cieszą się wielkim powodzeniem w polskich domach. Obecnie można zauważyć je w oknach na każdym osiedlu bez wyjątku – tak bardzo je lubimy. Nie wszyscy jednak uważają je za dobre rozwiązanie, w związku z czym rolety te cieszą się swoimi przeciwnikami i zwolennikami. Dzisiaj przedstawimy jednak kilka zalet tego typu osłon okiennych, dzięki którym każdy będzie mógł spojrzeć na nie z zupełnie innej strony.

Oryginalna budowa i ciekawy wygląd

Pierwszą z zalet, która automatycznie rzuca się w oczy jest wygląd zewnętrzny. Roleta dzień noc jest zbudowana z naprzemiennych pasów – jasnych i ciemnych. Są one pokryte specjalną tkaniną materiałową i idealnie prezentują się jako ozdoba okna. Budowa ta jest zupełnie inna od standardowej, jak u rolety normalnej. Roleta zebra jest także bardzo uniwersalna jeśli chodzi o kolor. W porównaniu do zwykłej rolety, ta nie ma tak zróżnicowanej kolorystyki, jednak według nas jest to zaletą. Dzięki temu najbardziej uniwersalne kolory, czyli ciemny i jasny, mogą być dopasowane do każdego pomieszczenia, pasując przy tym do jego ścian oraz mebli.

rolety dzień noc

Płynna regulacja światła

Oprócz wyjątkowego wygląda, roleta noc dzień jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pozwala ona na o wiele lepsze balansowanie wpuszczanym do pomieszczenia światłem, niż zwykła, uniwersalna roleta. Osoby, które posiadają tego typu roletę mogą mieć całkowicie odsłonięte pasy wpuszczające światło albo zasłonięte w różnych stopniach. Dzięki temu w razie mocnego słońca można zasłonić te pasy jedynie w połowie, nadal wpuszczając kilka promieni. Takie częściowe zasłanianie jest w szczególności przydatne w pokojach, które są ustawione w taki sposób, że po południu to po ich stronie widnieje słońce.

Różnorodność rodzajów

Roleta dzień i noc obok wcześniej wspominanych zalet ma także duży plus w postaci różnorodności. Tego typu roleta dzielona jest na trzy rodzaje – roleta pasy wolnowisząca, roleta w kasecie i roleta mini. Najpopularniejsza jest roleta w kasecie, jednak coraz więcej osób decyduje się bezinwazyjne montowanie haczyków, czyli roletę mini. Przeciwieństwem jej jest roleta wolnowisząca, która montowana jest do ściany, zwisając w ten sposób. Dzięki tak dużej różnorodności każdy może znaleźć rozwiązanie w sam raz dla siebie, dostosowane zarówno do budowy okien jak i własnego komfortu.

Wszystkie wspominane zalety sprawiają, że rolety dzień i noc są jedyne w swoim rodzaju. Charakteryzują się one nie tylko niebywałym wyglądem, ale również funkcjonalnością i stanowią duże ułatwienie. Właśnie dlatego zachęcamy do zakupu tego typu rolet, które dostępne są także w naszym sklepie.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos