Leżak, krzesło i huśtawka - wygodne meble ogrodowe

Gdy na zewnątrz jest coraz cieplej, a słońce zachodzi późno, przyjemnie jest wyjść na świeże powietrze i położyć się na leżaku czy pobujać na huśtawce. Meble ogrodowe przydadzą się także na przyjęciu – zaproszeni na bankiet lub grillowanie goście nie powinni siedzieć na trawie, lecz skorzystać z miękkich oparć krzeseł. Najlepiej wybrać metalowe umeblowanie, ponieważ jest ono trwalsze od modeli wykonanych z tworzyw sztucznych – wytrzyma niejeden sezon upojnego wypoczynku.

Składany leżak plażowy z kółkami i daszkiem

leżak plażowy

Wygodne siedzisko przyda się zarówno osobom jadącym na wakacje, jak i wypoczywającym na działce lub w przydomowym ogrodzie. Praktyczny wybór stanowi leżak plażowy składany, który można szybko przestawiać. Nie ma problemów z jego transportem, gdyż w dowolnym momencie łatwo jest go złożyć i schować w bagażniku czy szafie. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został zrobiony, ponieważ o ile modele z plastiku są lekkie, o tyle – bardzo nietrwałe. Zdecydowanie lepszy wybór stanowią meble o metalowej konstrukcji, na której rozpostarto wygodną tkaninę. Ciekawą opcją jest leżak plażowy z daszkiem, który chroni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Udogodnieniem mogą być też kółka, dzięki którym w łatwy sposób można przesuwać mebel bez potrzeby przenoszenia go. Na leżakach wygodnie jest poczytać książkę, opalać się czy słuchać muzyki, jednak do posiłków wygodniejsze będzie krzesło białe nowoczesne i okrągły lub prostokątny stół. Doskonałym wyborem są modele o powierzchni imitującej rattan lub deskę – to uniwersalna dekoracja dodająca ogrodowi uroku.

Huśtawka ogrodowa – rozrywka nie tylko dla dzieci

Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają spędzać beztroskie chwile, bujając się na huśtawce. Kwestią priorytetową podczas jej zakupu jest wybór bezpiecznego modelu. Na szczęście huśtawka ogrodowa metalowa z kilkoma siedzeniami odznacza się wytrzymałością, dlatego utrzyma nawet 4 ciężkie osoby naraz. Ponadto – dzięki wykonaniu z anodowanego aluminium – jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych, co sprawia, że zachowuje piękny wygląd przez wiele lat. Innym rozwiązaniem są jednoosobowe gondole – leżanka o stalowej konstrukcji ma nad sobą daszek, który osłania odpoczywającą osobę przed deszczem i słońcem. Fantastycznym dodatkiem do mebli ogrodowych – stołów, krzeseł czy niewyposażonych w daszek leżaków – jest parasol. Szczególne warte uwagi są modele wsparte na oddalonym od stołu wysięgniku, którego konstrukcja nie przeszkadza nikomu, kto dosiada się lub wstaje od posiłku. Dzięki parasolowi meble bankietowe są skutecznie osłonięte przed słońcem i deszczem, a goście odpoczywają w przyjemnym cieniu. Warto pamiętać także, aby przed przyjściem bankietowiczów skosić trawę – będzie można wygodnie chodzić po niej boso.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos