Czego nie powinno zabraknąć w przydomowym ogródku?

Ogród obok własnego domu to miejsce, które nie tylko powinno przykuwać uwagę pięknymi dekoracjami i roślinami, ale również powinno stanowić miejsce idealne do wypoczynku i rekreacji. Aby jednak ogród charakteryzowały nieprzeciętne walory estetyczne, a przy tym, by stał się on funkcjonalny, powinien zostać właściwie zaaranżowany. Nie może w nim zabraknąć miejsca do zabawy, pięknych ozdób, a nawet narzędzi, które będą niezbędne przy ciągłej modernizacji i upiększaniu przydomowego terenu zielonego.

Przestrzeń do wypoczynku w ogrodzie

huśtawka ogrodowa metalowa

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury pozwala się uspokoić, zrelaksować i przestać myśleć o licznych problemach. Nie wystarczą jednak do tego same rośliny, szczególnie kiedy w rodzinie są także dzieci. Aranżację przestrzeni do wypoczynku w ogrodzie powinno rozpocząć się od stworzenia wygodnych miejsc do siedzenia bądź leżenia. W tym celu idealnie sprawdzą się huśtawki ogrodowe metalowe, które pomieszczą nawet do 4 osób. Są niezwykle wygodne i umożliwiają miarowe kołysanie się, przy jednoczesnym podziwianiu przyrody. Huśtawka ogrodowa metalowa może zostać zabezpieczona moskitierami lub ozdobiona falbanami, a jej konstrukcja jest niewrażliwa na warunki atmosferyczne. Taki bujak to konieczność w każdym ogrodzie. By zwiększyć ilość miejsc siedzących, można umieścić też rattanowe krzesła i kanapy, które nie tylko będą niezwykle komfortowe, ale również będą się pięknie prezentowały. Aby całość stanowiła idealnie miejsce do wypoczynku, warto pomyśleć o szerszym zaaranżowaniu ogrodu i dokupieniu grilla oraz stołu. Zaleca się zadbać również o rozrywkę dla najmłodszych – w tym celu można zakupić trampoliny, stworzyć piaskownicę lub zainwestować w domek ze zjeżdżalnią, który w cieplejsze dni będzie można połączyć z basenem, tworząc domowy aquapark.

Elementy dekoracyjne ogrodu

Każda osoba w inny sposób postrzega piękno ogrodu. Niektórym spodoba się pusta przestrzeń ozdobiona wyłącznie trawnikiem, inni dodadzą do tego krzewy lub iglaki, a jeszcze inni zdecydują się zasadzić kwiaty i stworzyć dla nich oryginalną otoczkę z kamieni, betonu bądź drewna. Pomysłów na aranżację ogrodu jest mnóstwo, popularnością cieszą się, chociażby nieziemsko wyglądające skalniaki, a także niewielkich rozmiarów oczka wodne ze strumykiem spływającym po kamieniach, delikatnie szumiącym i działającym kojąco. Poza roślinami i elementami dekoracyjnymi, przy których niezbędna jest praca fizyczna, ogród można ozdobić gotowymi akcesoriami. Najczęściej tworzone są one z drewna, wikliny, kamienia, cegły, betonu bądź metalu. Pięknie prezentują się, chociażby pergole, metalowe figurki przypominające zwierzęta lub rośliny, a także kwietniki. W sklepach można znaleźć również drewniane rzeźby i trejaże ogrodowe. Dobór ozdób zależy wyłącznie od kreatywności projektantów – ich pomysłowość nie zna granic i tworzą oni ciekawe dekoracje nawet z opon lub plastiku.

Narzędzia do podstawowych prac w ogródku

betoniarka

Osoby posiadające swój własny ogród, mogą potwierdzić, że pracy nad jego pielęgnacją i modernizacją nigdy nie brakuje. Wydawałoby się, że po zasadzeniu kwiatów, ustawieniu mebli ogrodowych czy wykopaniu oczka wodnego miałoby się już spokój. Nic bardziej mylnego! Ogród wymaga ciągłej pracy przy nawadnianiu i nawożeniu roślin, koszeniu trawy, a nawet przy drobnych pracach budowlanych. Aby być przygotowanym na każdą pracę w ogrodzie, warto wyposażyć się w niezbędne narzędzia. Jest nimi, chociażby kosiarka lub podkaszarka. Przy ich pomocy można zadbać, by trawnik zawsze zachował swój piękny wygląd. Warto zaopatrzyć się również w opryskiwacz ciśnieniowy ręczny, który wspomoże w pielęgnacji niektórych drzewek bądź krzewów. Nie można zapomnieć też o standardowej konewce, sekatorze czy wężu ogrodowym. Jeżeli większość prac budowlanych w ogrodzie nie została jeszcze wykonana, to niezwykłym ułatwieniem może okazać się betoniarka. Niewielkich rozmiarów urządzenie sprawi, że znacznie łatwiej będzie stworzyć ogrodzenie, chodnik, schodki czy nawet niektóre dekoracje betonowe. Zakup takiego sprzętu nie jest przesadnie drogi, a oszczędzi konieczności zatrudniania specjalistów, wynajmowania sprzętu lub ręcznego kręcenia zaprawy. Do innych przydatnych narzędzi należą taczki i wózki ogrodowe, łopaty, siekiery, piły, grabie, a także glebogryzarki lub inne maszyny spalinowe.

Stworzenie ogrodu marzeń wyposażonego we wszystko, co niezbędne zajmie trochę czasu. Efekt jest jednak warty prac, gdyż piękna zieleń z porozmieszczanymi zestawami ogrodowymi będzie doskonałym miejscem do spotkań z rodziną i znajomymi lub uspokojenia się po pracy czy szkole. Większość urządzeń i funkcjonalnych ozdób można błyskawicznie znaleźć w sklepie internetowym Lazur, ciesząc się sporym wyborem produktów i przystępnymi cenami, a niektóre z nich można zrobić samodzielnie i dopasować je do już zakupionych dekoracji.

Oferujemy formy płatności


PayU bank logos